Valóra vált az ifjú triatléta álma

2018. július 23. hétfő
Július elején, Spanyolországban rendezték meg az európai ifjúsági olimpia triatlon selejtezőjét, ahol a kerületi Kiss Gergely is kvalifikációt szerzett az őszi Ifjúsági Olimpiára.

A lányoknál 71, a fiúknál 76 induló vágott neki a versenynek a spanyolországi Banyolesben, ahol az Ifjúsági Olimpiára való kijutásért harcoltak a fiatal sportolók. Buenos Aires-ben nemzetenként egy fiú- és egy leányversenyző állhat majd rajthoz idén októberben az ötkarikás játékokon, így még nagyobb volt a tét.

Kiss Gergő triatléta több Futafokot is megnyert már, most pedig nemzetközi szinten bizonyította tehetségét.

A 750 méter úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás után a selejtezőben negyedik helyen ért célba, az európai versenyzők között azonban harmadik helyezettként léphetett dobogóra, amivel kvalifikációt szerzett az októberben megrendezésre kerülő Ifjúsági Olimpiára, így a fiúk között ő képviselheti majd Magyarországot.

Az ifjúsági olimpián 32 sportágban osztanak érmeket, a magyar csapat várhatóan 77 sportolóval vág neki a játékoknak.

Fotó: ETU European Triathlon Union Facebook oldala