Országos bajnokok a Budafóka SE úszói

2018. július 31. kedd
A győri Országos Serdülő Úszó Bajnokságról a budafókás úszók, Zombori Gábor és Galyassy Szilárd is aranyéremmel térhettek haza.

A hatvankettedik alkalommal megrendezett serdülő országos bajnokságot idén Győrben, az Aqua Sportközpontban tartották meg, amelyen 86 egyesület 417 versenyzője vett részt. A július 25-28. között tartott eseményen a Budafóka SE úszói sok számban érdekeltek voltak, s végül több aranyérmet is bezsebeltek.

A nyitó napon a junior EB-n is remekelő Zombori Gáborért izgulhattunk, aki 100 m háton tarolt és szerzett aranyérmet 56:41-es idejével, több későbbi döntőt azonban lázas betegsége miatt kihagyni kényszerült a többszörösen éremesélyes fiú.

A második nap legkiélezettebb versenye a fiúk 400 méteres gyorsúszása volt, ahol Galyassy Szilárd került ki győztesként a szoros küzdelemből 3:58:96-os idejével, így szerezve meg első aranyérmét a versenyen. Szilárd számára azonban folytatódott a sikerszéria: a harmadik napon a 100 méteres gyorsot (52:16), a negyedik napon pedig a 200 méteres gyorsúszás számot (1:53:43) és a 100 méteres pillangót (55:22) nyerte meg. A Budafóka úszója három ezüst- (50 m gyors, 200m pillangó, 50m pillangó) és két bronzérmet is szerzett (800m gyors, 1500m gyors) egyéniben, csapattársaival Zombori Gáborral, Potesz Leventével és Győri Mikessel együtt pedig a dobogó második fokára állhatott a 4x100m vegyes váltóban szerzett eredményüknek köszönhetően, 4x100m gyors váltóban pedig a harmadik helyen értek célba.