Hírek
Legfrissebb hírek
- 03-05 Változás a Polgármesteri Hivatal ügyfélfogadási rendjében
- 03-05 Miklósa Erika, Balázs János és Horváth István közös koncertje a Cziffra György-emlékév programjában
- 03-04 Bezárják az üzleteket és az iskolákat
- 03-03 Lakossági szavazás a falfestményekről
- 03-01 Megújulás a nagytétényi sportpályán
Cimkék
Városházi Híradó Budafok-Tétény Publikus Közlemény Tájékoztató Városfejlesztés Program Sport Közlekedés Kultúra Koronavírus tájékoztató Megemlékezés Felhívás Környezetvédelem Promontor TV Oktatás Budapest Bornegyede Pályázat Elismerés Ünnep Fesztivál Közélet Civil élet Egészség Videó Gyász Kiállítás Borfesztivál EU projekt Testületi ülés Stratégiai partner Kék hírek Interjú Összefogás Hagyományőrzés Pincejárat Pályázatok Helytörténet Évforduló Bornegyed Csatornázás Rendőrség Ünnepség Családbarát hely Hitélet Esélyegyenlőség Közösségre kapcsolva Jótékonyság Tájékoztatás Előadás Kerület napja Egészségügy Siker Programok Koncert Egyesített Óvoda Társadalmi egyeztetés Rendőrségi felhívás Stratégiai partnerek Közbiztonság Civil összefogás Meghívó Szavazás Nemzeti összefogás Köszöntés Választás Állás Advent Lakossági fórum Család Bornegyed magazin Életmód Vállalkozás Kegyelet Nekrológ Projekt területek Fővárosi Közgyűlés Lomtalanítás Adomány Természetvédelem Köszöntő Riasztás Tűzeset Klíma Felmérés Közössgre kapcsolva Budapesti olimpia Könyvbemutató Közösségi tervezés Testvérvárosok Ajándékozás Budapest Álláspont Aláírásgyűjtés Játék Víz világnapja Honatya Népszavazás Helyreigazítás Tisztelet Állatok Világnapja Avent Információ Portré Lakossági felhívás Mulatság Civil kurázsi autó Suli-Vár Beszámoló Támogatás Egyeztetés Helyzetjelentés NyilatkozatLudasi bő tizenkét évvel élte túl tanítványát. Nem tudjuk igazán, milyen volt számára ez a tucatnyi esztendő, de többször is beszélt arról, többek között a Városházi Híradónak is, hogy 2008. július 15., Kolo halála óta már semmi sem volt ugyanolyan, mint azelőtt. „Nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe Gyuri... ott van a Csepel vízitelepén a kopjafája, a bronzszobor a csepeli sétányon, nekem olyan, mintha el sem ment volna. Betölthetetlen űrt hagyott maga után”, nyilatkozta Ludasi lapunknak Kolonics György halálának tizedik évfordulóján.
Tény és való, a magyar sport történetének egyik legemblematikusabb edző-tanítvány kapcsolata volt az övék.
„A budafoki vasútállomással szemben, az egykori Kutya-villánál volt a Spartacus vízitelepe, Kolo ott kezdett kenuzni, 15 éves volt 1987 őszén, amikor a kezeim közé került – idézte fel egy alkalommal a több mint három évtizede történteket Ludasi. – Ügyes, jó mozgású srác volt, kikerült az utolsó IBV-re 1989-ben, Pitestibe, dobogóra is állt. Nem volt koraérett fiú, viszonylag kistermetű, őrzök egy fotót, amelyen a két óriás, Pálizs Attila és Szabó Attila között áll, mert, ugye, ő győzött a nagyfiúk előtt... Mint ahogy Atlantában Horváth Csabával és Sydneyben egyéniben is.”
A budafoki évek után Ludasi és Kolonics is Csepelre került, és innen már haláláig nem igazolt el. Egyikük sem.
A kemény, szigorú, sokak számára mogorvának tűnő Ludasi neve pályafutása során mindössze két klubbal fonódott össze, a Budapesti Spartacuséval és a Csepelével. Budafoki gyerekként egy barátja biztatására kezdett kenuzni a Sparinál 1966-ben. Sportolói karrierjét megtörte, hogy 19 évesen besorozták. Leszerelése után már hiába térdelt vissza a kenuba, a két év kihagyást saját bevallása szerint már nem tudta bepótolni. Így 27 évesen edzőnek állt.
Második – az elsőnél összehasonlíthatatlanul sikeresebb – karrierje 1979-ben indult, szintén a Spartacusnál, ahol 50-60 gyerekkel kezdett el foglalkozni. 1989-ig dolgozott a klubnál, akkor Péhl Józsefnek, a legendás Jokkának köszönhetően került Csepelre, ahová követte őt két tanítványa, a később világbajnoki címet szerző Szuszkó László és az akkor még alig 16 éves Kolonics György is, akinek több mint két évtizeden keresztül vezette az edzéseit. A két kiemelkedő siker a Kolonics, Horváth páros atlantai olimpiai győzelme volt C-2 500 méteren, majd Kolo sydney-i diadala egyes kenuban.
Szeretett tanítványa halála után néhány héttel következett a pekingi olimpia, amelyen Kolo megszokott párja, Kozmann György a fiatal Kiss Tamással ült egy hajóba, és hatalmas meglepetésre olimpiai bronzérem lett az alkalmi páros jutalma. Bár Kolonics kétszeres olimpiai és tizenötszörös világbajnok volt, sokan ezt a pekingi bronzérmet tartják a mesteredző legnagyobb szakmai sikerének.
Ludasi Róbertet a csepeli klub és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) saját halottjának tekinti.
Ch. Gáll András
Fotó: Mandiner