Ugrás a tartalomra

Újabb díjeső a karatésoknak

2012. június 22. péntek
Két arany-, két ezüst- és két bronzéremmel tértek haza az ausztriai Strasswalchenből a KTSE Shotokan Karate-Do Szakosztály versenyzői.

A tizenhárom sportolót Varga László edző és néhány szülő kísérte el a 21. Nemzetközi Kyu Bajnokságra, ahová Németországból, Szlovéniából, Svájcból és Lengyelországból is érkeztek versenyzők.

A magyar sportolók a hegyekkel körülvett, festői szépség?ť St. Gilgenben szálltak meg, majd a versenyt megelőző napon, május 19-én Bad Ischbe kirándultak, ahol megnézték Ferenc József nyári rezidenciáját. Délután a másnapi verseny főbírája, Norio Kawasoe 8. danos karatemester vezetésével elkezdődött a nemzetközi edzőtábor. A versenyen 140 karatéka lépett küzdőtérre, köztük egyedüli magyar csapatként a KTSE versenyzői.

A tizenhárom versenyző közül hatan szereztek érmet csapatuknak: Varga Bonifác gyerek haladó kata, Sahin Szeverin gyerek kezdő kata csoportban szerzett első helyet, Szalai Bence felnőtt kumite, Orbán Soma junior kumite szakágban lett második, Czinder András felnőtt kata és Fogaras Dávid gyerek haladó kata versenyszámokban ért el harmadik helyzést.