Hírek
Legfrissebb hírek
- 02-21 Idén is várják a javaslatokat a kerületi díjazottakra
- 02-21 Újra járható a Dózsa György út
- 02-20 Ragyogjon újra eredeti fényében a nagytétényi templom!
- 02-20 Adózási információk
- 02-13 Humor és lelki mélység
Cimkék
Városházi Híradó Publikus Budafok-Tétény Közlemény Városfejlesztés Program Sport Tájékoztató Kultúra Közlekedés Megemlékezés Budapest Bornegyede Oktatás Környezetvédelem Fesztivál Közélet Ünnep Pályázat Civil élet Elismerés Egészség Felhívás EU projekt Promontor TV Kék hírek Gyász Stratégiai partner Kiállítás Interjú Hagyományőrzés Összefogás Borfesztivál Pályázatok Testületi ülés Helytörténet Évforduló Csatornázás Rendőrség Hitélet Esélyegyenlőség Ünnepség Pincejárat Bornegyed Jótékonyság Családbarát hely Előadás Programok Koncert Egészségügy Siker Civil összefogás Meghívó Társadalmi egyeztetés Stratégiai partnerek Szavazás Közbiztonság Rendőrségi felhívás Nemzeti összefogás Család Bornegyed magazin Köszöntés Kegyelet Projekt területek Állás Advent Lakossági fórum Életmód Vállalkozás Természetvédelem Választás Köszöntő Riasztás Fővárosi Közgyűlés Kerület napja Klíma Adomány Közösségi tervezés Nekrológ Testvérvárosok Ajándékozás Felmérés Lomtalanítás Budapesti olimpia Budapest Aláírásgyűjtés Víz világnapja Honatya Népszavazás Tisztelet Avent Portré Civil kurázsi Mulatság- Miért gondoltad úgy hogy elindítod ezt a különleges akadémiát?
A tea akadémia hiánypótló kezdeményezésként indult. Magyarországon nem volt alma matere a teás szakmának, a szórvány információkat az interneten vagy hallomásból lehetett megszerezni. A tea azonban sokkal összetettebb, bonyolultabb, sokrétűbb téma. Alapja a teagyártás és ültetvényismeret, amelynek oktatása a termőterületeken az egyetemi agrárképzés keretein belül történik. A teának ugyanolyan nagyüzemi a termelése, mint a szőlőé vagy búzáé és kukoricáé, csak mások a specifikációi.
- Kik jelentkezhetnek, milyen hosszú a képzési idő és mit tanulnak meg ez idő alatt a diákok?
Szakértői képzésünk azoknak szól, akik professzionális szinten szeretnének a teához érteni. Teás vállalkozást üzemeltetnek, kereskedést nyitnak, prezentációkat tartanának vagy egyszerűen szeretnének egy csodaszép szakmába bepillantást nyerni. Oktatunk nekik ültetvény- és gyártási ismereteket, hatóanyag-ismeretet, nyugati és kínai osztályozási rendszert, európai és ázsiai teaprezentációt és -kóstolást, valamint megtanítjuk a világ teáinak fajtáit, speciális előállítási, elkészítési módjait, a hozzájuk kapcsolódó ceremóniákat, eszközöket. A záróvizsga után angol és magyar nyelvű teaspecialista oklevelet állítunk ki. Az oktatás minőségét szavatolja, hogy az akadémia szakmai támogatója a Ceyloni Tea Szövetség.
- Most novemberben záró vizsgát tehettek az akadémia hallgatói. Hogy sikerült, milyen volt a számonkérés?
A hallgatók ragyogóan vették az akadályokat; mind az elméleti, mind a gyakorlati vizsgán kiválóan szerepeltek. Ez nekünk is egy fontos visszajelzés, hogy sikerült átadnunk igen rövid idő alatt egy hatalmas ismeretanyagot. A résztvevők 60 perces tesztet töltöttek ki, majd a gyakorlati vizsga keretében teafelismerés, eszközfelismerés és teakészítési feladatot kaptak a vizsgalevezető elnöktől.
- Mik a tervek a jövőben?
Bár előttünk még az advent és az ünnepek, a Tea Akadémia már a tavaszra készül. Nagy várakozással indítjuk következő mesterképzésünket, amelyre már most vannak jelentkezők. A nagy érdeklődés miatt jövő évtől már tematikus kurzusokat is kínálunk a teaszeretőknek. Ha valaki teavilág csak egy speciális területe iránt érdeklődik, lehetősége lesz tematikus tanfolyamokon részt venni. Hirdetünk kínai Pu-Erh, japán zöld teák, fekete teák, kínai teák, porcelán és teás eszközismereti, valamint matcha készítési tanfolyamokat is. Akit a teaművészet érdekel, részt vehet hagyományos japán teás összejövetelen, chaji-n is. Ezeken a rövidebb lélegzetvételű workshopokon bárki részt vehet, megkötés nélkül. Az előadók a témakörök hazai legkiválóbb ismerői, a Tea Akadémia oktatói.
(Viszkocsil Dóra)